Przejdź do treści

Oto w końcu! Podsumowanie minionego roku w obszarze asortymentu naszych sklepów.

Stworzono / zmodyfikowano 02/12/2021 przez Korneliusz

🔟 najbardziej popularnych produktów w 2019 roku.

(zakupy członkowskie + klienckie)

  1. Jaja 120.000 szt
  2. Jabłka 17,5 tony
  3. Chleb żytni klasyczny  z Polnej 7300
  4. Kulki mocy 7000 szt
  5. Marchew 7,5 tony
  6. Banany 6 ton
  7. Natka 8000 pęczków
  8. Woda Krystynka 6000 butelek
  9. Gruszki 6 ton
  10. Ziemniaki 8 ton

To tylko 10 produktów, jak wiecie mamy ich zdecydowanie więcej ;)

👩‍🌾👨‍🌾 Współpraca z gospodarstwami i wytwórcami

Z wielką satysfakcją stwierdzamy, że ponad połowa znajdujących się w pierwszej 100-tce pod względem sprzedaży, to produkty od małych i średnich producentów, lokalnych rolników, manufaktur.

Co nie oznacza, że nie współpracujemy wyłącznie z hurtowniami. Ale pokazuje, że częścią (jakże ważną!) naszej tożsamości pozostaje – mimo stałego bardzo dynamicznego rozwoju – bliskie nam kryterium lokalności i bezpośredniej współpracy.

W minionym roku znowu współpracowaliśmy z ok. 30 gospodarstwami rolnymi i ponad 40 małymi producentami. Nie jesteśmy w stanie policzyć na szybko ile pieniędzy zapłaciliśmy rolnikom, rolniczkom i wytwórcom za ich produkty. Ale będzie to ok. 1 milion złotych! Dwa małe sklepy :) Ciężko w to uwierzyć.

Ciekawe jest również to, że średnio raz na tydzień w sezonie wiosna – lato zgłaszało się do nas przynajmniej jedno nowe gospodarstwo! I chociaż na tym etapie rozwoju nie jesteśmy w stanie nawiązać  współpracy z większością z nich.

Dzisiaj można też śmiało powiedzieć, że Kooperatywa Spożywcza “Dobrze” wypracowała model współpracy z dostawcami z którego coraz częściej z sukcesem korzystają inne mniejsze sklepy i większe sieci handlowe. To co wychodzi nam naturalnie ponieważ bliskie jest przyświecającej nam misji, staje się teraz kierunkiem wybieranym przez zwykłe sklepy, no nie w całości rzecz jasna ;) Warto przypomnieć, że płacąc rolnikom sprawiedliwie za ich wytwory wspieramy i budujemy lokalny sprawiedliwy handel.