Przejdź do treści

Kooperatywy spożywcze w Polsce – baza

W ramach projektu Parasol Kooperatyw (nazwa robocza, w trakcie wypracowywania! :) ) rozpoczynamy tworzenie i weryfikację bazy funkcjonujących w Polsce kooperatyw spożywczych. Ze względu na specyfikę poszczególnych regionów oraz działających w nich odbiorców jak i dostawców, poszczególne grupy mają charakter bardziej bądź mniej formalny, gromadzą tylko odbiorców / tylko producentów żywności, lub zarówno jednych jak i drugich. Organizacje te różnią się między sobą pod bardzo wieloma względami – w różny sposób zbierają zamówienia, inaczej opracowują swoją logistykę, różnie się ze sobą komunikują. Kluczem jest zawsze znalezienie wspólnych rozwiązań, które działają w sposób odpowiedni dla obydwu stron równania bezpośredniej współpracy i sprzedaży.
Powstawanie tej listy zaczynamy od grupy bazowej złożonej z tych kooperatyw, które zdecydowały się wraz z Kooperatywą Grochowską, Kaszubską Kooperatywą Spożywczą oraz naszą Kooperatywą Dobrze uczestniczyć w pierwszym spotkaniu w ramach Marcowego Zjazdu Kooperatyw w dniach 9-10.03.2024 .
Listę i mapę będziemy aktualizować po pierwszym zjeździe jak i w miarę postępu prac nad projektem Parasola.
Pod nazwami poszczególnych kooperatyw znajdziecie linki do podstron, na których gromadzić będziemy podstawowe informacje na ich temat, takie jak:

  • ilość osób ,
  • rodzaj kooperatywy
  • platforma do kontaktu
  • ciekawostki