Przejdź do treści

Praca w Kooperatywie

Praca na stanowisku sprzedawcy_sprzedawczyni

Kim jesteśmy?

Kooperatywa “Dobrze” to wyjątkowa na mapie Polski i Europy organizacja spółdzielcza (do tej pory byliśmy stowarzyszeniem, a od grudnia 2022 r. zaczynamy działać jako spółdzielnia).  Zrzeszamy około 350 członków i członkiń. Prowadzimy dwa, zupełnie niezwykłe sklepy ze zdrową, wysokiej jakości żywnością, kupowaną od zaufanych i lokalnych dostawców. Naszym celem jest zwiększanie dostępu do wysokiej jakościowo żywności w przystępnej cenie oraz dbanie o to, aby proces produkcji i dystrybucji żywności na każdym etapie odbywał się możliwie jak najbardziej odpowiedzialnie środowiskowo i sprawiedliwie społecznie.

Dlaczego nasze sklepy są wyjątkowe?

W naszych sklepach każda osoba może zrobić zakupy! Jednak osoby zrzeszone w Dobrze, w zamian za min. 3 godziny miesięcznego zaangażowania (tzw. dyżur członkowski) i uczestnictwo ekonomiczne, robią zakupy ze zniżką. Członkowie i członkinie nie tylko włączają się w prowadzenie sklepów odrabiając dyżury, ale także spotykają się na zgromadzeniach walnych, spotkaniach tematycznych i podejmują strategiczne dla Dobrze decyzje. Jeśli zechcesz i Ty możesz dołączyć do Dobrze i brać udział w podejmowaniu strategicznych decyzji! Prowadzenie sklepów w ten sposób to duże przedsięwzięcie, u którego podstaw leżą wielkie idee – chęć budowy sprawiedliwej gospodarski, praktykowania demokracji, wiara w siłę współpracy, równość i ludzką sprawczość.

Przecieramy szlaki nowej historii spółdzielczości, więc wiele rzeczy na bieżąco tworzymy, wymyślamy, ulepszamy. Obecnie jesteśmy w procesie realizacji strategii rozwoju dla Kooperatywy, który uwzględnia działania na wielu polach, m.in w organizacji pracy sklepów, strukturze zatrudnienia, polityce asortymentowej i cenowej, ale też zmianę modelu funkcjonowania w związku z planowanym uruchomieniem magazynu centralnego. Chcielibyśmy podjąć współpracą z kimś otwartym na nowe wyzwania, z osobą, która nie tylko odnajdzie się w nowej strukturze, ale chętnie zaproponuje rozwiązania, aby ją rozwijać i usprawniać.

Opis stanowiska

Jako kasjer/ka będziesz osobą reprezentującą Kooperatywę na co dzień w sklepach. Oprócz sprzedawania produktów staniesz się ekspertką/em od naszego asortymentu i osobą okazjonalnie informującą o tym, czym sklepy Dobrze różnią się od innych sklepów. Podczas porannych zmian wraz z koordynatorem/ką
i osobami dyżurującymi będziesz otwierać sklep, prowadzić sprzedaż i pomagać przy odbiorze dostaw
i w ekspozycji towaru. Podczas zmian popołudniowych będziesz współpracować z członkami/iniami dyżurującymi przy sprzedaży i przygotowaniu sklepu do zamknięcia. Poznasz mnóstwo osób, m. in. członków/inie Dobrze, naszych dostawców, społeczność sąsiedzką odwiedzającą regularnie nasze sklepy. Będziesz też korzystać z internetowego komunikatora Slack, za pomocą którego skomunikujesz się z osobami odpowiedzialnymi za zamówienia i resztą osób zatrudnionych w Dobrze. Raz w miesiącu weźmiesz udział w spotkaniu na żywo z całym zespołem pracowniczym. Jest to okazja do integracji, update’u i wspólnego namysłu nad tym, co działa lub nie.

Twoje obowiązki

 1. Sprawna i bezbłędna obsługa POS i drukarki fiskalnej, terminala płatniczego oraz aplikacji kasjerskiej online.
 2. Dbanie o dobry kontakt z klientami/kami i członkami/iniami Kooperatywy.
 3. Znajomość zasad robienia zakupów w sklepach przez członków/inie Kooperatywy oraz osoby ze zniżką seniorską.
 4. Wsparcie koordynatora-ki sklepu w przyjmowaniu dostaw i obsługa dokumentacji z tym związanej.
 5. Bezbłędne wprowadzanie pozycji do aplikacji kasjerskiej.
 6. Znajomość lub wiedza, gdzie szukać informacji o asortymencie, dostawcach i planowanych dostawach.
 7. Nadzór nad odpowiednią ekspozycją i etykietowaniem produktów oraz systematycznym dokładaniem towaru z zaplecza.
 8. Doglądanie stanu warzyw i owoców w sklepie, zarówno w części sprzedażowej jak i na zapleczu.
 9. Dbanie o porządek w części sprzedażowej i na zapleczu sklepu.
 10. Bieżący kontakt i współpraca z koordynatorem ds. zamówień, koordynatorami sklepów.
 11. Zarządzanie pracą społeczną członków/członkiń Kooperatywy na dyżurze “pomoc w sklepie”.
 12. Informowanie na dedykowanym dla danego sklepu kanale Slack o przyjętych dostawach, transferach i innych bieżących sytuacjach.
 13. Informowanie klientów sklepu o tym czym jest Kooperatywa i jak do niej dołączyć; znajomość terminów najbliższych spotkań dla zainteresowanych.
 14. Udział w comiesięcznych spotkaniach zespołu.

Praca na stanowisku kasjerskim to praca w systemie zmianowym w obu sklepach Kooperatywy, na Muranowie i na Mokotowie. Zmiana kasjerska trwa od 5 do 7 godzin, w zależności od dostępności pozostałych pracownic i pracowników.  Nasze sklepy otwarte są obecnie w godz. 9:00-19:30. Pracę zaczynamy o 8:00, a kończymy o 20:30. W obu sklepach pracujemy także w soboty w godz. 8:00-17:00.

Co oferujemy

 • pracę w spółdzielczej organizacji działającej na rzecz ekonomii wspólnego dobra
 • pracę w systemie zmianowym w obu sklepach Kooperatywy, przy ul. Andersa 27 i w al. Niepodległości 88
 • wymiar zatrudnienia do ustalenia – między ½ , a  ⅝  etatu
 • wynagrodzenie brutto w zależności od wymiaru etatu od 2625,00 zł do 3281,25 zł na start
 • umowę o pracę na czas określony (1 rok) z możliwością przedłużenia, poprzedzoną 3-miesięczną umową na okres próbny
 • wdrożenie do pracy na stanowisku
 • pracę w zespole, w którym staramy się współpracować na demokratycznych zasadach, cenimy otwartość i chęć dzielenia się  swoimi pomysłami
 • stałą zniżkę pracowniczą (-10%) na zakupy w naszych sklepach (w zależności od tego czy zdecydujesz się zostać członkiem/inią Spółdzielni Dobrze obowiązującą od cen klienckich lub członkowskich)
 • zapoznanie się z super społecznością Kooperatywy Dobrze – pracując jako kasjer/ka poznasz bezpośrednio bardzo dużo wspaniałych osób, które podzielają spółdzielcze wartości – osoby klienckie, dostawców/czynie, członków/inie na wspólnych dyżurach i zakupach

Czego oczekujemy

 • doświadczenia w prowadzeniu sprzedaży
 • dostępności w przynajmniej trzy soboty w miesiącu
 • samodzielności, rzetelności, staranności w działaniu
 • wysokich kompetencji komunikacyjnych
 • umiejętności pracy w zespole
 • otwartości na nowe pomysły i zmianę
 • gotowości do podnoszenia cięższych przedmiotów (skrzynka z warzywami, worek z kaszą)
 • umiejętności obsługi komputera i aplikacji internetowych (będziesz używać Slacka i aplikacji kasowej)

Mile widziane

 • znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym (odwiedzają nas członkowie i klienci mówiący po angielsku)
 • wiedza dot. żywności ekologicznej
 • zainteresowanie ideą spółdzielczości


Proces rekrutacji

Etap I Wypełnij formularz i wyślij zgłoszenie wraz ze swoim CV do północy 29. stycznia 2023 r. na adres rekrutacja@dobrze.waw.pl

CV z dopiskiem:

Zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych przez Stowarzyszenie Kooperatywa Spożywcza “Dobrze” w celach tej i przyszłych rekrutacji.

Informujemy, że Twoje dane nie zostaną wykorzystane do innych celów niż rekrutacja, ani nikomu przekazane. W razie chęci wglądu w swoje dane lub chęci ich usunięcia, skontaktuj się z administratorem danych na adres kadry@dobrze.waw.pl

Etap II Spotykamy się z Tobą* na rozmowie kwalifikacyjnej (6-9 lutego 2023 r.)

Etap III Decydujemy się na Ciebie do 13. lutego 2023 r. Wybrana osoba przed rozpoczęciem pracy przechodzi 3-dniowe odpłatne szkolenie przy pełnym wsparciu.

Rozpoczęcie pracy w Kooperatywie (1 marca 2023 r).