NIE PRZEGAP

Dołącz do nas!

Spotkania dla osób zainteresowanych przystąpieniem do Kooperatywy Spożywczej “Dobrze” odbywają się dwa razy w miesiącu.

Nasza Kooperatywa zrzesza już ponad 300 gospodarstw domowych, prowadzi 2 spółdzielcze sklepy z organiczną żywnością w centrum Warszawy w których sprzedaje warzywa i owoce bezpośrednio od lokalnych gospodarstw rodzinnych. Dołącz do naszego stowarzyszenia i buduj z nami praktyczną alternatywę dla supermarketów. Model działania Kooperatywy.

Dlaczego warto dołączyć?

 • staniesz się częścią społeczności, która wspólnie chce wpływać na swoje otoczenie
 • będziesz mogła / mógł kupować naturalne produkty, od lokalnych dostawców po preferencyjnych cenach, obowiązujących dla członków Kooperatywy na zakupy przeznaczone dla nich samych oraz innych członków ich gospodarstwa domowego; te ceny ustalone są z minimalnym narzutem, bo sklep działa nie po to, by maksymalizować zysk, tylko po to, byśmy mogli kupować zdrową żywność w niewygórowanych cenach
 • zakupy można robić w obu sklepach Kooperatywy (na Wilczej 29A i na Andersa 27), od poniedziałku do soboty, w te dni i o tej porze, kiedy najbardziej ci pasuje (nie zbieramy indywidualnych – np. cotygodniowych – zamówień na zakupy, bo asortyment dostępny jest na bieżąco); orientacyjny harmonogram z informacją, w które dni dostarczane są jakie produkty, znajdziesz tutaj
 • zyskasz nowe miejsce robienia zakupów – alternatywne wobec sieciowych marketów i sklepów ekologicznych
 • będziesz mieć możliwość uczestniczenia w wydarzeniach dla członków Kooperatywy (wyjazdach do rolników-naszych dostawców, wycieczkach, spotkaniach integracyjnych, spotkaniach tematycznych-edukacyjnych, pokazach filmowych)
 • będziesz mieć wpływ na działanie Kooperatywy (możesz uczestniczyć w pracach tematycznych Grup Roboczych, a na zgromadzeniach i spotkaniach dysponujesz swoim głosem w podejmowaniu decyzji)
 • poznasz nowych ludzi, którym bliska jest idea oddolnego działania, zrównoważonego rozwoju, zdrowej żywności, współdziałania i sprawiedliwej gospodarki

Do czego będziesz zobowiązana / zobowiązany?

 • do pracy na rzecz Kooperatywy co najmniej 3 godziny w miesiącu (w ramach swoich dyżurów możesz np. pomagać w transporcie lub obsłudze sklepu, przygotowywać przekąski na spotkania Kooperatywy, robić oprawę graficzną, konstruować sklepowe meble, organizować wydarzenia edukacyjne – jest wiele aktywności do wyboru!)
 • do opłacenia składki członkowskiej w wysokości minimum 180 zł za pół roku (lub 120 zł dzięki dofinansowaniu z  Funduszu Solidarnościowego). Biorąc pod uwagę, że ceny członkowskie są niższe niż te płacone przez klientów i klientki zewnętrzne, składka zwróci ci się, jeśli w sklepie Kooperatywy zrobisz miesięcznie zakupy za około 120 zł.

Jak dołączyć? 

 • wyślij do nas email na adres noweosoby@dobrze.waw.pl
 • dostaniesz informację zwrotną, kiedy odbędzie się spotkanie dla zainteresowanych dołączeniem do Kooperatywy, odpowiemy na wszelkie twoje dodatkowe pytania (prosimy o cierpliwość, bo dostajemy wiele wiadomości, odpowiedź może potrwać kilka dni)
 • terminy najbliższych spotkań znajdziesz też tutaj

Podstawowe info o zasadach członkostwa znajdziecie w regulaminie Kooperatywy.

Poniżej znajdziesz infografikę o tym, jak członkostwo w Koop rozwijało się w ciągu czterech lat. O szczegółach o składce, uczestnictwie w spotkaniach, przedłużeniu członkostwa itd. dowiesz się więcej już na samym spotkaniu dla nowych osób.