Przejdź do treści

Kooperatywa jest dziełem sztuki. Esej Kasi Kalinowskiej

  • przez

Stworzono / zmodyfikowano 02/12/2020 przez Korneliusz

 

Sztuka i aktywizm od dawna przenikają się, idą w parze, często wzajemnie się uzupełniając. Wiele inicjatyw powstających w świecie sztuki porusza tematy, których swoim działaniem dotyka nasza kooperatywa. Według niektórych koncepcji to co robimy jako kooperatywa jest nazywane sztuką. Na spotkaniu 7.04 Kasia Kalinowska zaprezentowała swoje wrażenia nt. pracy w koop ..i sztuki.

Przeczytaj esej  Kalinowska_Esej_Kulasniezna_v2. Polecamy!!!

 

 

 

 

 

Zastanówmy się wspólnie, czy Kooperatywa Spożywcza „Dobrze” jest dziełem sztuki. Zintegrujmy się, wyluzujmy, puśćmy wodze fantazji i zabawmy się wspólnie rozmawiając o różnych aspektach sztuki i aktywizmu.

Plan spotkania:
CZĘŚĆ 1 – PREZENTACJA + DYSKUSJA

Siedzimy przy stole, pochrupując warzywne przekąski, pijąc mniej lub bardziej wyskokowe napoje, rozmawiamy.
1. Krótka prezentacja wprowadzająca w historię przenikania się sztuki i aktywizmu z ciekawymi przykładami działań. Szybka analiza cech naszej kooperatywy, tłumacząca skąd przyszedł mi do głowy pomysł na to, że możemy być dziełem sztuki.
2. Dyskusja – czy czujemy się dziełem sztuki, czy chcemy nim być, co z tego może dla nas wyniknąć.
3. Podsumowanie, wnioski, plany – Mam nadzieję, że spotkanie i rozmowa o tym czy jesteśmy dziełem sztuki, będzie dla nas inspirującym doświadczeniem pozwalającym spojrzeć na naszą codzienną, wspólną pracę z innej perspektywy. Wierzę w to, że gdy uruchomimy naszą wyobraźnię i zaczniemy zastanawiać się nad tym czym jest dla nas kooperatywa, przyjdą nam do głowy różne ciekawe przemyślenia, które będziemy mogli i mogły zebrać i udokumentować.
Co przyjdzie nam do głów tego nie wiem, ale potraktujmy ten wieczór jako czas na uwolnienie naszych marzeń i fantazji o tym czym jest i czym chcemy żeby była dla nas kooperatywa.

CZĘŚĆ 2 – IMPREZA!
Dzięki gościnie w Fundacji Fabryka Muzyki prowadzonej przez naszego członka Partyka Janusza będziemy mogli zrobić m. in. KARAOKE! (oraz wszystkie inne aktywności wpisane w termin IMPREZA) Patryk Janusz dziękujemy!!
ZAPISZ SIĘ!