Przejdź do treści

14.07.2018 Zapraszamy na 5 Urodziny Kooperatyw [otwarte]

  • przez

Stworzono / zmodyfikowano 06/09/2018 przez

Pod koniec lipca mija 5 lat od utworzenia nieformalnej grupy kooperatywy spożywczej, która dała początek Kooperatywy jaką znamy dziś. Kooperatywa „Dobrze” to stowarzyszenie członków/iń, spółdzielnia, przedsiębiorstwo społeczne, której flagowym działaniem są dwa sklepy spożywcze z sezonową, ekologiczną żywnością.

Nasza Kooperatywa to społeczność zrzeszająca blisko 300 gospodarstw domowych. Wszyscy członkowie/inie współtworzą naszą Kooperatywę – przeznaczając na jej rozwój swój czas (3h dyżur/mc) i składkę (30zł/mc). Nasza Kooperatywa to:
1) miejsce gdzie kupisz zdrową i pewną żywność, a rolnicy mają pewny i stabilny rynek zbytu
2) miejsce pracy – zatrudniamy dziś 13 pracowniczek/ów
3) miejsce lokalnej zmiany – nasze sklepy wypełniają lukę pomiędzy dyskontami a drogimi eko-sklepami
4) miejsce spotkań – członków/iń i klientów oparte o wzajemną życzliwość i zaufanie
5) i wiele innych

Zapraszamy na wspólne świętowanie: wszystkie członkinie i członków, naszych sąsiadów, rolników i sympatyków!

Świętujemy w sobotę 14.07.2018 od godz. 16 w Ogrodzie Społecznościowym Motyka i Słońce

Program (nadal rozwijany)

JEDZONKO

16:00-20 Piknik w Ogrodzie Motyka i Słońce (przynieś coś od siebie, stwórzmy kocyk pełen różnych pyszności)

17:00 Tort urodzinowy

Pizza z pieca – produkty od naszych rolników

IDEA

16:30 -17:00 5 lat Kooperatywy „Dobrze”. Kroki milowe

17:00-17:45 Spółdzielnie spożywców – kolektywna moc zmiany świata, kiedyś i teraz.

17:30-18:30 Spotkanie orientacyjne dla osób chcących dołączyć do Kooperatywy.

17:45-18:15 Kooperatywny Atest Rolnictwa Pro-ekologicznego – przedstawienie koncepcji stworzenia zasad współpracy z rolnikami, którzy uprawiają w zgodzie z naturą, lecz bez unijnego certyfikatu.
 
18:15-18:45 Kasy oszczędnościowo – pożyczkowe. Przedstawienie pomysłu stworzenia grup samopomocowych w obszarze finansów.

MUZYKA

17:00-20:00 Muzykę puszcza Kolektyw Synergia

Synergia – młody, zaangażowany kolektyw organizujący interdyscyplinarne wydarzenia, łączące warsztaty, koncerty i DJ sety z działalnością charytatywną — dotychczas na rzecz Polskiego Forum Migracyjnego, Stowarzyszenia Interwencji Prawnej, PLUS1, Centrum Praw Kobiet a wkrótce na rzecz Obozu dla Puszczy. Spodziewajcie się całego spektrum różnorodności – od organicznego ambientu i new age, przez psychodeliczny rock, afrykańskie bębny, soulowy gospel, miłosne slow-jamy i rytualną cumbię, kończąc na elektronicznej nowej fali i trudnych do kategoryzacji dziwnościach i tanecznych kuriozach. Muzyka od wszystkich dla wszystkich.

20-23:00 Muzykę puszcza Kolektyw Girls to the Front

Girls to the Front nie ma wtedy w Warszawie. opis tu:
Girls to the Front: Organizują koncerty dziewczyn z Polski i z zagranicy, grają dj sety i co kilka miesięcy wydają własnego zina. Chcą, aby dziewczyny miały własną, komfortową przestrzeń do dzielenia się swoimi pracami, myślami i projektami muzycznymi, wolną od seksizmu i wszelkiej dyskryminacji.
Ola to połowa kolektywu Girls to the Front. Ponieważ zależy jej na promowaniu dziewczyn w muzyce, w jej setach usłyszycie głównie muzykę (współ)tworzoną przez osoby identyfikujące się jako kobiety. Trochę piosenek do tupania nóżką, trochę do szalonych tańców, od Jessy Lanzy i Yaeji, przez Lizzy Mercier Descloux i Chairlift, po riot grrlsowe hity od Le Tigre.”

23:00 – cd. zabawy

FB