Przejdź do treści

Wesprzyj ruch spółdzielczy w Ukrainie

Stworzono / zmodyfikowano 16/03/2022 przez KK

Kooperatywa Dobrze jest częścią światowego ruchu spółdzielczego. Jednym z założeń tej międzynarodowej społęczności jest wspieranie się nawzajem, zarówno w dobrych chwilach, jak i w kryzysie. 
W obliczu straszliwej wojny w Ukrainie pomagamy naszym przyjaciółkom z Cooperative Academy z Dniepru w zbiórce pieniędzy i zakupie niezbędnych produktów, które pomogą społeczności przetrwanie w schronach. Część rolników, pomimo trudnej sytuacji planuje siać i pracować na polu.

Prosimy Was o wspieranie zbiórki klikając w widżet na górze lub pod tym adresem https://pomagam.pl/coopsukraine/

Kooperatywa Dobrze wspomaga tę zbiórkę logistycznie we współpracy z arountheworld.coop
Iryna Volovyk i Sofia Butrak z Cooperative Academy poprosiły spółdzielców i spółdzielczymi z całego świata o pomoc w takich słowach:

Cześć, drodzy/ie spółdzielczy i spółdzielczynie! 

Nazywamy się Cooperative Academy (Akademia Spółdzielczości) i jesteśmy organizacją pomagającą w rozwoju spółdzielczości w Ukrainie. Możesz przeczytać o nas więcej tutaj https://t.co/EDmY8rOm9vi obejrzeć wywiad z nami tu: https://youtu.be/YwNpoqtK0hQ
Chciałybyśmy mieć możliwość opowiedzenia Wam o spółdzielniach w Ukrainie, naszych sukcesach i projektach w innych okolicznościach. Niestety dzisiaj jesteśmy zmuszone bronić wolności naszej i naszego kraju. Jesteśmy zmuszone by walczyć o życie w zgodzie z wartościami spółdzielczymi i prawami człowieka. Federacja Rosyjska zaatakowała Ukrainę 24 lutego 2022 i od tamtego czasu nasze życie diametralnie się zmieniło.
Zamiast przygotowywać się do rozpoczęcia sezonu wiosennego, współpracujący z nami spółdzielczy i rolnicy muszą bronić swoich rodzin i społeczności przed rosyjskim okupantem.
Pomimo wszystko, wśród społeczności Cooperative Academy są rolnicy/czki i spółdzielcy/czynie – osoby gotowe aby dalej siać i pracować w sowich gospodarstwach. Osoby te chcą próbować utrzymać się i zapewnić lokalnej społeczności dostęp do żywności. Są gotowe aby zaryzykować pracę pod ostrzałem i atakami. Nie widzimy jednak innej drogi dla nich. Gdy jesteś rolnikiem/rolniczką i utrzymujesz się z produkcji żywności na swoim kawałku ziemi, najlepszą rzeczą jaką możesz robić dla swojej społeczności jest próba kontynuacji pracy na roli.
Zebrane pieniądze przeznaczymy na wyposażenie, które pomoże nam przetrwanie w schronach przeciwlotniczych i pracę w tych trudnych warunkach.
MAMY NADZIEJĘ, ŻE NIEBAWEM SZCZĘŚLIWE DNI W UKRAINIE POWRÓCĄ I BĘDZIEMY MOGŁY I MOGLI ODBUDOWAĆ TO, CO ZOSTAŁO ZNISZCZONE.
WARTOŚCI SPÓŁDZIELCZE I SOLIDARNOŚĆ NIGDY NIE ZGINĄ. BĄDŹCIE Z NAMI, WSPIERAJCIE NAS, POMÓŻCIE NAM. NIE ZOSTAWIAJCIE NAS SAMYCH