Przejdź do treści

Wczesnowiosenny spacer dendrologiczny – 07.04.2024

Stworzono / zmodyfikowano 05/04/2024 przez sperczilWitajcie wszyscy, którzy ciekawi jesteście przyrody! Mamy dla Was propozycję spaceru.
Chcemy wyruszyć 7 kwietnia w niedzielę do Ogrodu Saskiego, gdzie zachwyciła nas budząca się tam do życia wiosna.
Przywitamy kasztanowce, lipy, klony i jesiony, a także kilka rzadszych gatunków drzew.
Opowiemy Wam jak je rozpoznać teraz, a jak w innych porach roku. Pochylimy się nad ściółką  i podniesiemy swoje głowy ku pomnikowi przyrody.
Spotykamy się o 12.00 przy wejściu od strony skrzyżowania Marszałkowskiej i Królewskiej. Spacer potrwa około 2 godziny.
Weźcie ze sobą dobry nastrój, a pod rękę rodzinę, przyjaciół i ruszajcie oglądać z nami drzewa tej wiosny. :)
Podawajcie dalej info o kawkach tematycznych w Kooperatywie Dobrze!

Agata Dudek-Wojewoda:
“Od dziecka pasjonuje mnie natura. Uwielbiam patrzeć jak rośliny rosną, żyją, zmieniają się w ciągu sezonu i w różnych środowiskach. Jestem absolwentką architektury krajobrazu na SGGW w Warszawie oraz projektantką permakulturową. Interesują mnie nie tylko pojedyncze rośliny, ale również ich zbiorowiska i ekosystemy.
By poczuć bliskość i więź z naturą wkładam buty trekkingowe, plecak z namiotem i wyruszam na szlak. Zachwycam się krajobrazami i poszukuję inspiracji również wtedy, gdy na rowerze jadę za miasto lub pływam kajakiem w meandrach nizinnych rzek. Na co dzień szukam zielonego zachwytu w betonowej dżungli.”

Zuzanna Petrusiewicz:
“Z wykształcenia jestem architektem krajobrazu, z pasji praktykantką wspólnot wszelakich. Pracuję na kasie w Kooperatywie, sprawdzam się jako żona i mama, aktywnie udzielam się w społecznych szkole i przedszkolu, oraz śpiewam w zespole Slavovica przy WCK. Wciąż niezaspokojona kontaktem z naturą, nazywam, wącham i smakuję drzewa. Dzielenie się stanowi dla mnie wielką frajdę.”

Wydarzenie na FB