Przejdź do treści

Wartości nie tylko odżywcze: Nasiona, opryski i ich związek z GMO

  • przez

Stworzono / zmodyfikowano 05/04/2023 przez KK

Czym pryska się uprawy? Czym nawozi się gleby? Co to jest desykacja? Czyli o tym jak wygląda współczesne rolnictwo. Ile tak naprawdę o tym wiesz? Ile wiesz o zagrożeniach GMO?

Kooperatywa Dobrze i Instytut Globalnej Odpowiedzialności (IGO) zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu Wartości nie tylko odżywcze.

Tym razem porozmawiamy o monopolizacji rynku nasion w Polsce i żywności przez firmy, które produkują również nasiona GMO. Porozmawiamy również o opryskach, nawozach i desykacji, które są stosowane przy wszystkiego rodzaju uprawach – nie tylko GMO.

Prelegentką będzie: Aleksandra Sonia Priwieziencew

Od 2005 roku działa w Społecznym Instytucie Ekologicznym (www.sie.org.pl) jako autor i koordynator projektów o charakterze pro społecznym obywatelskim i proekologicznym realizowanych szczególnie na obszarach wiejskich (również jako szkoleniowiec, wykładowca, itp.). Od 2007 roku jest prezesem Fundacji Rolniczej Różnorodności Biologicznej AgriNatura (www.agrinatura.pl) gdzie prowadziła szkolenia i projekty związane z rolnictwem ekologicznym, suwerennością żywnościową i demokracją. Od 5 lat prowadzi również własne gospodarstwo ekologiczne (sad i warzywniak), które było dostawcą w jednym z pierwszych systemów RWS w Polsce. Przez dwa lata była również członkiem komisji ds. GMO przy Min Środowiska. Jako SIE prowadziła też 3 kampanie związane z problematyką GMO.

Sobota 24.01.2015, gdz. 14. CS, Syrena Wilcza 30, Warszawa