Przejdź do treści

Szoperka PS Uśmiech śle Wam pani Barbara:)

Stworzono / zmodyfikowano 05/04/2023 przez KK

Wiosna pokazała, że pójście po chleb bywa niewykonalne. Jesteśmy jednak chętni do pomocy i umiemy ją organizować. Zdecydowała potrzeba chwili, zawiązało się kilka pięknych przyjaźni, a seniorzy chwalą! Jak podkreśla koordynator, Michał Minałto „Szoperka” skierowana jest do tych, którzy w swoim subiektywnym odczuciu, nie mogą pójść na zakupy do sklepów Kooperatywy. Nie wnikamy w powód. Są to raczej osoby starsze, ale były również te na kwarantannie, czy po prostu nie mogące wyjść z domu”. Akcja obejmowała okolice Wilczej i Andersa lecz jej zasięg rośnie. Odbierasz listę, realizujesz, dostarczasz. Proste. Dołączają również ludzie, którzy boją się wizyt w ciasnym sklepie.

Sprawunki wręczane są przed wejściem. Zakupowe pary działają autonomicznie, szybko zaczęły żyć własnym życiem. Ze strony Kooperatywy zaangażowało się 25 osób. Powstało co najmniej 10 stałych par, ponadto dotarliśmy do 30 osób. Cały czas można skorzystać z pomocy (każdy), jak i jej udzielić (członkowie). Jeśli chcecie tak odrobić dyżur, nie wystarczy zgłosić chęci udziału, trzeba skontaktować się z Michałem, który dobierze parę i potwierdzić wykonanie dyżuru u Kasi Kalinowskiej.

Dziękujemy wspaniałym szoperom: Agacie, Alicji, Aleksandrze, Alessandro, dwóm Aniom, dwóm Asiom, Bartłomiejowi, Basi, Dominice, Edycie, dwóm Joannom, Krzysztofowi, Kasi, Łukaszowi, Maciejowi, Małgorzacie, dwóm Mariannom, Marysi, Michalinie, Michałowi, Sylwii, Wojciechowi. 500 570 994 / szoperka@dobrze.waw.pl – zgłoszenia i szczegóły.