Przejdź do treści

Potrzebujemy większego sklepu! Złożyliśmy wniosek do Urzędu Dzielnicy

  • przez

Stworzono / zmodyfikowano 16/09/2018 przez

Zgodnie z postanowieniami Zgromadzenia Walnego z 15.04.2018 – dziś złożyliśmy wniosek o podmianę lokalu na Wilczej 29a do Urzędu Dzielnicy Śródmieście.

Wspólna diagnoza członków Kooperatywy jest taka, że sklepik na Wilczej jest za mały, a warunki do pracy i zakupów są tam bardzo trudne. Jeśli chcemy rozwijać asortyment i respektować prawa pracownicze – większy lokal jest niezbędny. Dlatego też podejmujemy kroki wymiany lokalu przy Wilczej na inny. Idealnie gdyby był to lokal wielofunkcyjny – na sklep, biuro i przestrzeń społeczną. Preferowany metraż ok 150m2. Liczymy na to, że uda nam się wynająć lokal na preferencyjnych warunkach od ZGN Śródmieście (decyzję o tym podejmie  Rada Dzielnicy Śródmieście). Liczymy na pozytywne rozpatrzenie naszej prośby, gdyż 19.03.2018 spotkaliśmy się z Zastępcą Burmistrza Dzielnicy Śródmieście – Panem Wojciechem Matyjasiakiem, który stwierdził, że wymiana lokalu Wilczej29a na większy powinna być możliwa (wynajem 3 lokalu w Śródmieściu na preferencyjnych warunkach już nie). Mamy nadzieję, że nasze pozytywne doświadczenia współpracy z UD jak i ZGN w Śródmieściu zostaną podtrzymane!

Kryteria nowego lokalu wg priorytetu ustalono na Walnym:

  • przestrzeń sklepowa plus społeczna plus biurowa – 43 głosy
  • dobry dojazd komunikacją miejską – 33 głosy
  • odległość do 1 km – 8 głosów
  • możliwość zaparkowania – 3 głosy
  • przy dużej ulicy – 3 głosy

Kworum – 45 osób

Ustalono, że warunkami koniecznymi są a) magazyn na tym samym poziomie b) magazyn o takim samym metrażu co sklep c) lokalizacja w Śródmieście.

45 osób (wszyscy obecni) zagłosowało jednomyślnie za wymianą do końca września 2018 sklepu na Wilczej na lokal w śródmieściu, które spełnia kryteria wielofunkcyjności i dobrego dojazdu transportem publicznym.