Przejdź do treści

10-11.10.2015. IV Zjazd Kooperatyw. Nie przegap!

  • przez

Stworzono / zmodyfikowano 05/04/2023 przez KK

Tematem przewodnim Zjazdu będzię Ekonomia Dobra Wspólnego. Zjazd będzie miejscem do spotkania i dyskusji dla członków i członkiń kooperatywych spożywczych, ale nie tylko. Na stronie Zjazdu zjazdkooperatyw2015.wordpress.com  dowiecie się więcej o programie wydarzenia, a także o tym jak się ZAREJESTROWAĆ!

Kooperatywy spożywcze i inne oddolne przedsięwzięcia są dowodem na to, że działanie w domenie gospodarki może opierać się na współpracy i zaufaniu, brać pod uwagę warunki pracy i dbać o przyrodę. Rosnąca w Polsce popularność kooperatyw, pokazuje, że coraz więcej z nas odczuwa potrzebę organizowania się w nowy sposób. Potrzebujemy więcej praktycznych alternatyw, które powoli będą zmieniać świat. Spotkajmy się na Zjeździe porozmawiajmy o tym, pouczmy się od siebie, podzielmy się doświadczeniami – wspólnie możemy zapoczątkować systemową zmianę.

Celem IV Zjazdu jest rozmowa o roli kooperatyw (i nie tylko) w procesie budowy sprawiedliwej gospodarki i wzmacnianiu relacji miasto-wieś, wymiana doświadczeń oraz budowa ruchu Ekonomii Wspólnego Dobra.