Przejdź do treści

NOWE GRECKIE PRODUKTY OD SPÓŁDZIELNI ROLNICZEJ

Stworzono / zmodyfikowano 10/03/2022 przez KK

Mamy nowego wspaniałego spółdzielczego dostawcę greckich produktów!

GREEN LAND CO-FARMING

https://greenlandproducts.gr

Green Land Co-Farming to założona w 2013 roku kooperatywa rolników produkujących oliwki. Zajmują się produkcją, standaryzacją oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia z odmiany Koroneiki, oraz oliwek Kalamon. Siedziba tej kooperatywy mieści się w Sterna Messinia, region Kalamata (Grecja). Od czasu założenia GL zdobył cztery międzynarodowe nagrody za wysoką jakość produktów: w Tokio tytuł „Gold Winner” w konkursie Olive Japan 2014 oraz w Los Angeles, „Srebrny Medal” na międzynarodowym konkursie oliwy extra vergine w Los Angeles, w 2014 i 2016 roku. Oliwki Greenland zdobyły nagrodę Great Taste Awards 2016.

>> Jak pojawił się u nas ten dostawca

Członek kolektywu Fuegro, który pomaga nam już importować kawy do Zapatystów, zachęcił nas do zwrócenia uwagi na produkty z Grecji, produkowane przez tamtejsze kooperatywy rolnicze. Przysłał próbki oliw, oliwek, suszonych owoców i orzechów, które testowaliśmy w obu sklepach koop jakieś 2 miesiące temu. Wszystkie w zasadzie, bez wyjątku bardzo nam smakowały.

>> Typ uprawy / jakość:

Oliwki uprawiane i zbierane są metodami tradycyjnymi. W uprawie nie wykorzystuje się środków ochrony roślin. Produkty nie posiadają jednak certyfikatu rolnictwa ekologicznego. Zbiór oliwek przebiega mechanicznie, a do ich obróbki nie używa się żadnych środków chemicznych.

>> Produkty

Na pierwszy raz zamówiłem dla nas przepyszne oliwy, oliwki, suszone figi i wspaniałą przekąskę w postaci prażonych orzechów arachidowych w łupinie!

– Oliwa z oliwek 500ml, 750ml, 1L i 5L! Przygotowana na świeżo. Proces tłoczenia rozpoczyna się natychmiast po zbiorach (listopad – grudzień). Ta oliwa ma owocową, delikatną nutę, jednak pojawia się także dobrze wyczuwalna ostrość. Wczesny zbiór oliwek to gwarancja wysokiej zawartości polifenoli!

– Oliwki kalamata pikle z ziołami w słoiku 270g Ręcznie zbierane oliwki, w pełni dojrzałe z pestką.

– Oliwki kalamata różne rodzaje (tradycyjne w ziołowej solance, z ziołam, z octem balsamicznym, z oregano, z romzarynem) w opak. 250g

– Figi suszone na wagę!

– Orzechy arachidowe prażone w łupinie na wagę!