Przejdź do treści

Michał Sznajder

Stworzono / zmodyfikowano 02/12/2021 przez Korneliusz

Gospodarstwo rolne Michał Sznajder

Lokalizacja: Karnice, Dolina Baryczy, województwo zachodniopomorskie
Z Kooperatywą: od 2015 roku

Dla zabieganych:
– Rodzinne gospodarstwo zajmujące się kiszonkami od trzech pokoleń,
– Proces kiszenia odbywa się według starej rodzinnej receptury,
– Sznajderzy nie stosują chemicznych przyśpieszaczy fermentacji, wybielaczy, nie kwaszą octem,
– Dostarcza: kiszonki z ogórków, kapusty, buraczków, kalafiora, czosnku oraz soki z kiszonych buraczków i kiszonej białej kapusty,
– strona internetowa gospodarstwa: https://www.sznajder.agro.pl

Dla dociekliwych:
Rodzina Sznajderów kiszeniem zajmuje się już od lat 50tych, tradycję zapoczątkowali seniorzy rodu – Zofia i Stanisław Sznajderowie. Obecnie gospodarstwo z pomocą rodziny prowadzą wnuczkowie – Michał i Emilia, trzymając się tradycyjnej receptury. Sznajderowie sami zajmują się wszystkimi etapami produkcji kiszonek – sieją, sadzą, zbierają i finalnie kiszą. Proces ten odbywa się u nich naturalnie, odpowiednio długo, bez żadnych przyśpieszaczy i wybielaczy.

Gospodarstwo otrzymało wiele wyróżnień i certyfikatów jak np. Dolina Baryczy Poleca czy złote jajko Kukbuka, znajduje się również na mapie szlaku kulinarnego Smaki Dolnego Śląska. Należy do międzynarodowej sieci Dziedzictwo Kulinarne, promuje zdrową i lokalną żywność. Sznajderowie chętnie wystawiają się na targach (w Polsce i za granicą), pojawiają się na dożynkach, festynach, organizują wydarzenia takie jak ogórkowanie czy surówki z przedszkolakami.
Od 2020 roku Sznajderowie zasilają swoje gospodarstwo zieloną energią pochodzącą z paneli fotowoltaicznych.