NIE PRZEGAP

Wyjazdy do Rolników

Stworzono / zmodyfikowano 02/12/2020 przez Korneliusz

23.06.2019 Niedziela
Jedziemy do Doroty i Tomka Grela – naszych grzybiarzy z Dąbrówki w woj lubelskim!
Więcej szczegółów na grupie fejsbukowej już wkrótce!

29-30.06.2019 Sobota – Niedziela
W ostatni weekend czerwca jedziemy na dwa dni do gospodarstwa w Grzybowie (woj. mazowieckie), z którego przyjeżdżają do nas ekologiczne pieczywo Hruby oraz ekologiczne sery dojrzewające krowie i krowio-kozie.

Ponieważ jest to wzorcowe małe gospodarstwo rodzinne od początku prowadzone w duchu ekologii, a prowadzący je Peter i Ewa mają ogromną wiedzę, którą potrafią się w cudowny sposób dzielić, wyjazd połączymy z warsztatem serowarskim i/lub piekarniczym, oraz tak żeby wszystko się zmieściło i był jeszcze czas na relaks w miejmy nadzieję pięknej pogodzie, rozłożymy go na 2 dni.

Przyjmować będą nas Ewa i Peter, którzy przy gospodarstwie prowadzą również Ekologiczny Uniwersytet Ludowy kształcący przyszłych rolników i rolniczki ekologiczne, oraz Agnieszka Makowska, absolwentka uniwersytetu, która w ramach gospodarstwa Perer i Ewy uprawia warzywa. Niebawem znowu zaczną pojawiać się naszych sklepach. Cudowne sałaty, różne odmiany jarmuży czy kalarep.

Nocleg możliwy będzie w budynku Uniwersytetu Ludowego, za niewielką opłatą.
Będzie też wegańskie wyżywienie na miejscu!

Najprawdopodobniej uda nam się odwiedzić też małe gospodarstwo ekologiczne Ewy i Jerzego Milczarków, od których regularnie zamawiamy buraki podłużne, jaja, czy miody.
Więcej szczegółów jeszcze w tym tygodniu!
To może być bardzo ciekawy i fajny wyjazd do rolnika!
Zapisujcie w kalendarzach!