NIE PRZEGAP

SYTUACJA LOKALOWA w KOOPERATYWIE (24.03.2018)

Stworzono / zmodyfikowano 24/03/2018 przez

SPRAWOZDANIE

 

SYTUACJA LOKALOWA – opis sytuacji.
 
BIURO
Cześć zespołu pracowniczego domaga się biura. Nie będę przytaczała tu szczegółowych argumentów, ale trzeba zdawać sobie sprawę, że ok 4 osoby zatrudnione nie mają gdzie pracować i robią to po domach i kawiarniach, co po prostu wszystko utrudnia.
 
 
WILCZA
Sklepik na Wilczy jest mały i bardzo trudno się w nim pracuje. Nie ma także miejsca na nowy asortyment (m.in. dlatego nie mamy tam już kosmetyków)
 
Poza tym
brakuje nam miejsca na: spotkania luźne po zakupach, na spotkania grup roboczych, spotkania zespołu, ewaluacje itp
 
 
 
13.03.2018
Nina złożyła wniosek o lokal na biuro z przestrzenią do spotkań do Zarządu Dzielnicy. Prośba o wynajęcie lokalu na preferencyjnych warunkach dla NGO (organizacji pozarządowych)
 
19.03.2018
Nina była na spotkaniu z w-ce Burmistrzem Śródmieścia W. Matyjasiakiem.
Ów Burmistrz stwierdził, że 2 lokale na preferencyjnych warunkach to wystarczająco dużo i że nie zgodzi się na kolejny wynajem na takich warunkach, bo śródmieście i tak “co rok traci 8mln zł na przeznaczanie lokalów na cele społeczne” (btw: śmiała teza jak na rok wyborczy). Dogadaliśmy się, za to, że możliwa jest wymiana jednego z lokali (na Wilczej) na większy.
 
Aktualna sytuacja:
Ogromnie potrzebujemy biura, najlepiej z miejscem na spotkania (może wewnętrzną kawiarenką, świetlicą). I takiego lokalu będziemy szukać – jednak albo od ZGN (miasta) na warunkach “normalnych” czyli konkursowych albo prywatnie. Uzasadnienie: jeśli chcemy od miasta uzyskać lokal na preferencyjnych warunkach to lepiej taki na sklep, bo to one są droższe (bo muszą być na parterze).
 
Dylemat: O co najpierw się starać? Biuro czy wymianę Wilczej? Decyzja o staranie się o biuro wydają się w domenie zarządu i pracowników, natomiast wymiana Wilczej w domenie decyzji Walnego.
 
Jednakowoż Zarząd Dzielnicy Śródmieście czeka na zaktualizowany wniosek, w którym ubiegamy się o podmianę lokalu na Wilczej.
Na razie oglądamy ogłoszenia lokali na stronie ZGN Śródmieście.