Przejdź do treści

ZMIANY W ASORTYMENTCIE- WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ

  • przez

Stworzono / zmodyfikowano 09/04/2018 przez

Drodzy

Jak pewnie już zauważyliście z naszych sklepików zniknęły produkty zawierające w składzie:
– Nerkowce (Batony Zmiany Zmiany: Urwis, Petarda, Aloha, Kosmos; Lody Syrenka; Pesto z serem i wegańskie Alce Nero; Sery Serotonina – wszystkie z nerkowcami)
– Cukier (na pierwszym miejscu listy składników) odpadło sporo czekolad ICHOC, Vivani, Rapunzel i COCOA, batoniki Vivani
– kosmetyki zawierające składniki o potwierdzonym szkodliwym wpływie na zdrowie
– detergenty z dużą ilością dodatkowych plastikowych opakowań (np. tabletki do zmywarki w dodatkowych nierozpuszczalnych folijkach)

Decyzję o wycofaniu tych produktów z asortymentu podjęliśmy na podstawie wypracowanych przez grupę Asortymentową (grupę roboczą) kryteriów i rekomendacji.
Chociaż akurat w przypadku wycofania z asortymentu produktów zawierających w składzie w przewadze cukier, nie powstało jednoznaczne kryterium eliminacyjne.
Mimo to, zespół zamówieniowy (Rafał i Kasia) po wypracowaniu rekomendacji przez grupę asortymentową, aby stopniowo wycofywać z oferty produkty o takiej charakterystyce, przestał zamawiać te produkty i podjął próbę zastąpienia ich alternatywnymi, bezcukrowymi lub mniej cukrzonymi produktami, batonami nie zawierającymi nerkowców, czy w końcu kosmetykami i detergentami nie zawierającymi szkodliwych substancji.

Przypominamy co zawiera się w zaproponowanych przez grupę kryteriach i rekomendacjach (poniżej).
Chcielibyśmy poznać Waszą opinię i przygotować się do dyskusji o tym czego na pewno nie chcemy w asortymencie naszych sklepów, a na czym nam szczególnie zależy. Wypełnij krótką ankietę i daj nam feedback.

Dyskusja o nowych kryteriach asortymentowych oraz ich zatwierdzenie odbędzie się na nadchodzącym Walnym 15.04.

Liczy się głos i opinia każdej członkini i każdego członka.
Kryteria/rekomendacje, które przygotujemy i zatwierdzimy będą miały bezpośredni i ważny wpływ na to jak wygląda asortyment naszych sklepów!

REKOMENDACJE
https://docs.google.com/document/d/1qlQi9SJoMwnTAEgcN-MokcEPqI8Dyl_6HaEPXt1M4KA/edit