Przejdź do treści

KOLOROWE KROPKI NA ETYKIETACH

Stworzono / zmodyfikowano 02/12/2020 przez Korneliusz

Na pewno zauważyliście, że w naszych sklepach pojawiły się kolorowe, żółte i zielone, kropki na etykietach. Zdecydowaliśmy się na oznaczanie, a tym samym na rozróżnianie produktów ekologicznych od pro-ekologicznych. Chcielibyśmy, aby klienci i członkowie robiący u nas zakupy mieli większą świadomość i lepszą kontrolę nad tym, jakie produkty wkładają do koszyków.
Warzywa i owoce z ekologicznych, certyfikowanych gospodarstw otrzymały kropkę zieloną, a te z gospodarstw pro-ekologicznych* lub w trakcie konwersji na eko – kropkę żółtą.

Nie wszystkie gospodarstwa, z którymi współpracujemy posiadają certyfikat ekologiczny, ale jakość produktów jakie oferują, uprawianych w sposób tradycyjny, zrównoważony, czy permakulturowy, jest dobra lub bardzo dobra.

Najważniejsze jest dla nas, aby żywność, którą sprzedajemy, była uprawiana w sposób odpowiedzialny środowiskowo i sprawiedliwy społecznie. Stawiamy na sezonowość, lokalność i skracanie łańcucha dostaw, dlatego właśnie kategoria warzyw i owoców pro-eko pojawiła się w naszych sklepach.

 

*Zgodnie z Kooperatywnym Atestem Rolnictwa Proekologicznego
https://dobrze.waw.pl/wp-content/uploads/2019/07/projekt-KARP-Kooperatywny-Atest-Rolnictwa-Proekologicznego2.pdf