NIE PRZEGAP

Głosuj teraz. Nasz sklep nominowany na najlepszą inicjatywę pozarządową w Warszawie

Stworzono / zmodyfikowano 20/06/2015 przez

Sklep Kooperatywy “Dobrze” został nominowany w konkursie S3KTOR 2014 na najlepszą inicjatywę pozarządową w Warszawie (kategoria interdyscyplinarna). Dowiedz się o nas więcej i głosuj na nas! Niech jak najwięcej osób dowie się, że alternatywne działania, działania wbrew logice (rynku) są możliwe!

Kliknij na link:
http://ngo.um.warszawa.pl/konkurs/# i wybierz nas w kategorii interdyscyplinarnej( WAŻNE po oddaniu głosu na Twoją skrzynkę przyjdzie email – kliknij na link, żeby potwierdzić wybór). 

Sklep Kooperatywy “Dobrze” to dynamicznie rozwijające się przedsięwzięcie ponad setki mieszkańców i mieszkanek Warszawy.

Od sierpnia 2014 roku prowadzimy wspólnie pierwszy w Warszawie społeczny sklep ze zdrową żywnością. Sprzedajemy warzywa, owoce i nabiał kupowane bezpośrednio od lokalnych rolników, którzy gospodarują z poszanowaniem środowiska naturalnego i dbają o wartości odzywcze swoich plonów. Dodatkowo na wagę sprzedajemy całą masę ekologiczych suszków. W sklepie kupować mogą zarówno członkowie i członkinie Kooperatywy jak i osoby niezrzeszone. Sklep mieści się w sercu Warszawy, przy ul. Wilczej 29a.

Sklep to nasza podstawowa działalność, ale jesteśmy czymś o wiele większym.

Jesteśmy ruchem oddolnym – organizujemy się wierząc, że sami potrafimy kształtować codzienną rzeczywistość zgodnie z naszymi potrzebami. Prowadząc sklep nie tylko zapewniamy sobie i innym warszawiakom dostęp do zdrowej żywności, ale też tworzymy wspólnotę.

Tworzymy organizację demokratyczną – bez szefa, bez prezesa. Decyzje podejmujemy kolektywnie. Każdy i każda poprzez swoje zaangażowanie ma wpływ na kształt Kooperatywy.

Uczymy się współpracować. Każdy członek i członkini Kooperatywy wypełnia obowiązek pracy na jej rzecz, w ten sposób ucząc się działać wspólnie. Wspólnie decydujemy o rozwoju sklepu, wspólnie finansujemy go poprzez składki członkowskie i wspólnie go prowadzimy. Każda osoba poświęca mu przynajmniej 3 godziny pracy w miesiącu. Członkowie i członkinie organizują swoje działania w grupach roboczych odpowiedzialnych za poszczególne obszary działania, w szczególności promocję, asortyment, edukację, integrację, robienie przetworów czy finanse i administrację.

Jesteśmy niezależni od grantów, nasza działalność nie jest więc chwilowym projektem lecz długofalowym przedsięwzięciem. Dzięki temu możemy niezależnie realizować nasze cele. Nasza działalność finansowana jest przez działanie sklepu oraz wspierana przez składki członkowskie i darowizny.

Stawiamy na edukację i samokształcenie. Organizujemy wydarzenia edukacyjne i integracyjne dla członków/iń Kooperatywy oraz lokalnej społeczności. Od sierpnia 2014 zorganizowaliśmy wraz z Instytutem Globalnej Odpowiedzialności cykl siedmiu spotkań “Wartości nie tylko odżywcze” oraz Kuchnie Społeczne, Mikołajki i Bal Spółdzielczy 2015.

Wspieramy drobne rolnictwo ekologiczne, przeciwstawiając się korporacyjnemu łańcuchowi dostaw.

Promujemy idee spółdzielczości, gdyż samoorganizacja w celu zapokajania potrzeb społeczności jest fundamentem naszego działania.

Dowiedz się więcej  www.dobrze.waw.pl
Przyłącz się: www.dobrze.waw.pl/dolacz-do-nas/
Glosuj (kategoria interdyscyplinarna) http://ngo.um.warszawa.pl/konkurs/#

Wydarzenie na FB.