NIE PRZEGAP

Przedłużanie członkostwa w Kooperatywie – najważniejsze informacje

Okres członkowski w Kooperatywie trwa 6 miesięcy. Po upływie pół roku, ok . 24. dnia miesiąca dostaniesz wiadomość z informacją o kończącym się okresie członkowskim.

Żeby przedłużyć członkostwo należy wpłacić składkę. Płacimy ją na 6 miesięcy z góry, czyli na jeden okres członkowski. To ważne ze względu na płynność finansową Kooperatywy i planowanie Waszego zaangażowania w dyżury.

Termin wpłacania upływa 5. dnia miesiąca, w którym przedłużasz członkostwo, jeśli do tego czasu nie wpłacisz składki, nie będziesz miał/miała prawa do zniżki, do momentu uregulowania wpłaty. Stanie się tak, nawet jeśli w poprzednim miesiącu odrobiłaś/eś dyżur.

Do wyboru są 3 opcje składkowe:

 1. 180 zł / 6 miesięcy dla jednoosobowego gospodarstwa domowego
 2. 240 zł / 6 miesięcy dla dwuosobowego gospodarstwa domowego (macie dwie karty, możecie dyżurować zamiennie, osoba rzeczywista może głosować na walnych, a wspierająca może brać udział z głosem doradczym)
 3. 180 zł / 6 miesięcy dla dwuosobowego gospodarstwa domowego + obie osoby odrabiają dyżur (macie dwie karty, robicie dwa dyżury, możecie dyżurować zamiennie, osoba rzeczywista może głosować na walnych, a wspierająca może brać udział z głosem doradczym)

Dane do przelewu:
Stowarzyszenie Kooperatywa Spożywcza “Dobrze
Bank Spółdzielczy Vistula
nr 09 9011 0005 3030 0010 2000 0061
Tytułem: “składka członkowska + imię i nazwisko członka rzeczywistego_ej + ew. imię nazwisko czł. wspierającego_ej

CZY WIESZ, ŻE? – Kilka informacji o składkach w Kooperatywie:

 • Składkę wpłacamy na pół roku z góry. Jest to ważne ze względu na płynność finansową KOOP.
 • możesz wesprzeć Kooperatywę w niepewnej sytuacji kryzysowej wpłacając składkę za rok z góry
 • w razie potrzeby możesz rozłożyć płatność na 6 (wpłata raz na miesiąc) lub 2 raty (wpłata raz na kwartał) – taką potrzebę zgłoś do koordynatorki ds. członkostwa pod adresem czlonkostwo@dobrze.waw.pl
 • możesz zapłacić wyższą składkę i wesprzeć w ten sposób Fundusz Solidarnościowy i osoby, które potrzebują skorzystać ze zniżki
 • jeśli masz problem z opłaceniem składki mamy na to radę –> możesz skorzystać z Funduszu Solidarnościowego i mieć obniżoną składkę. Fundusz Solidarnościowy to pula pieniędzy, która powstaje przy wpłatach składek
  członkowskich przez osoby/gospodarstwa domowe, które decydują się na wpłatę kwoty wyższej niż podstawowa. Dofinansowanie z Funduszu wynosi 10 zł/mies. czyli 60 zł/pół roku. Składka wynosi wtedy 120 zł/6msc. (czyli 20 zł/msc.) dla gosp. 1 osobowego i 180 zł (czyli 30 zł/msc) dla gospodarstwa 2-osobowego. Zgłoś taką potrzebę zgłoś do koordynatorki ds. członkostwa pod adresem czlonkostwo@dobrze.waw.pl Więcej info pod tym linkiem.
 • możesz dodać osobę wspierającą do Twojego gospodarstwa domowego – taką potrzebę zgłoś do koordynatorki ds. członkostwa pod adresem czlonkostwo@dobrze.waw.pl