Przejdź do treści

14.07. 2018. Przystąp do Kooperatywy – spotkanie orientacyjne [otwarte]

 • przez

Stworzono / zmodyfikowano 02/12/2020 przez Korneliusz

Gorąco zapraszamy na spotkanie informacyjne – Jak przystąpić do Kooperatywy Dobrze?
Jak co miesiąc zapraszamy na spotkanie, na którym opowiemy Wam o tym jak i dlaczego działamy.
Kiedy? Gdzie?

14.07.2018 o godz 17:30. Ogród Motyka i Słońce, Osiedle Domków Fińskich, Jazdów 3/9.

Zaczęło się lato! a  w naszych sklepach bób, czereśnie, maliny, ślidośliwa, a oprócz tego pełnia zieloności – różnorodne  sałaty, fioletowa cykoria, rukiew wodna, szpinak, musztardowiec. Brzmi smakowicie? Jeśli jesteś zainteresowany/a kupnem zdrowej, ekologicznej żywności w przyjaznych dla portfela cenach, a przy tym bliska Ci jest wizja wspólnego działania, wpadnij i posłuchaj –  opowiemy Wam jak działa kooperatywa, i czemu warto do nas dołączyć. Udział w spotkaniu jest warunkiem przystąpienia – zanim zaczniemy współdziałać, powinniśmy się poznać. Zapraszamy! Pamiętajcie, żeby zgłosić swój udział na noweosoby@gmail.com

Nasza Kooperatywa zrzesza już ponad 280 gospodarstw domowych, prowadzi 2 spółdzielcze sklepy z organiczną żywnością w Centrum Warszawy w których sprzedaje warzywa i owoce bezpośrednio od lokalnych gospodarstw rodzinnych. Dołącz do naszego stowarzyszenia i buduj z nami praktyczną alternatywę dla supermarketów.

Dlaczego warto dołączyć?

 • staniesz się częścią społeczności, która wspólnie chce wpływać na swoje otoczenie
 • będziesz mogła / mógł kupować naturalne produkty, od lokalnych dostawców po preferencyjnych cenach, obowiązujących dla członków Kooperatywy na zakupy przeznaczone dla nich samych oraz innych członków ich gospodarstwa domowego; te ceny ustalone są z minimalnym narzutem, bo sklep działa nie po to, by maksymalizować zysk, tylko po to, byśmy mogli kupować zdrową żywność w niewygórowanych cenach
 • zakupy można robić w obu sklepach Kooperatywy (na Wilczej 29A i na Andersa 27), od poniedziałku do soboty, w te dni i o tej porze, kiedy najbardziej Ci pasuje (nie zbieramy indywidualnych – np. cotygodniowych – zamówień na zakupy, bo asortyment dostępny jest na bieżąco); orientacyjny harmonogram z informacją, w które dni dostarczane są jakie produkty, znajdziesz tutaj
 • zyskasz nowe miejsce robienia zakupów – alternatywne wobec sieciowych marketów i sklepów ekologicznych
 • będziesz mieć możliwość uczestniczenia w wydarzeniach dla członków Kooperatywy (wyjazdach do rolników-naszych dostawców, wycieczkach, spotkaniach integracyjnych, spotkaniach tematycznych-edukacyjnych, pokazach filmowych)
 • będziesz mieć wpływ na działanie Kooperatywy (możesz uczestniczyć w pracach Grupy Koordynacyjnej i tematycznych Grup Roboczych, a na zgromadzeniach i spotkaniach dysponujesz swoim głosem w podejmowaniu decyzji)
 • poznasz nowych ludzi, którym bliska jest idea oddolnego działania, zrównoważonego rozwoju, zdrowej żywności, współdziałania i sprawiedliwej gospodarki

Do czego będziesz zobowiązana / zobowiązany?

 • do pracy na rzecz Kooperatywy co najmniej 3 godziny w miesiącu (w ramach swoich dyżurów możesz np. pomagać w transporcie lub obsłudze sklepu, przygotowywać przekąski na spotkania Kooperatywy, robić oprawę graficzną, konstruować sklepowe meble, organizować wydarzenia edukacyjne – jest wiele aktywności do wyboru!)
 • do opłacenia składki członkowskiej w wysokości minimum 180 zł za pół roku. Biorąc pod uwagę że ceny członkowskie są niższe niż te płacone przez klientów i klientki zewnętrzne, składka zwróci Ci się, jeśli w sklepie Kooperatywy zrobisz miesięcznie zakupy za około 120 zł.

Jak dołączyć? 

 • wyślij do nas e-mail na adres noweosoby@gmail.com
 • dostaniesz informację zwrotną, kiedy odbędzie się spotkanie dla zainteresowanych dołączeniem do Kooperatywy, odpowiemy na wszelkie Twoje dodatkowe pytania (prosimy o cierpliwość, bo dostajemy wiele wiadomości, odpowiedź może potrwać kilka dni)

 

Fot. P. Stankiewicz