Przejdź do treści

28.09 Spotkanie Kolektywu vol 2 [Dla członkiń/ów plus 1]

  • przez

Stworzono / zmodyfikowano 02/12/2020 przez Korneliusz

28.09.2018 organizujemy drugie spotkanie Kolektywu. Zapraszamy już od godz. 17:30

W programie:

18:00 Aktualności w Kooperatywie

18:30 Ogłoszenie kryteriów Kooperatywnego Atestu Rolnictwa Proekologicznego (KARP).

Po co? Dlaczego?

Praktyka współpracy z rolnikami, a także analizy naukowe, pokazują, że część rolników świadomie nie decyduje się na certyfikat eko, gdyż wiąże się on z dużą ilością obostrzeń w tym ilością pracy biurokratycznej. Jako Kooperatywa współpracujemy zarówno z gospodarstwami certyfikowanymi, z gospodarstwami w trakcie konwersji (z konwencji na eko) i z lokalnymi, które ani nie mają certyfikatu. Prowadzi Nina JB

Więcej: https://dobrze.waw.pl/kooperatywny-atest-rolnictwa-proekologicznego-karp/

19:00 Wykład Naukowy, pt: Czy marchewki snią o zielonych owcach. Wykład o tym, czy rośliny myślą, a jeśli tak, jak wygląda ich układ neurologiczny. Prowadzi Dorota Komar

Festiwal Ciast + kolacja (każda/y przynosi coś)

Jesteśmy różni ale w Kooperatywie zdecydowanie łączy nas miłość do pysznego jedzenia. Przynieście drobne przekąski na kolację, ale przede wszystkim CIASTA. Ogłaszamy Festiwal Ciasta – najlepsze przepisy znajdą się w książce kucharskiej Kooperatywy!

WOW – Wielka Oddawalnia i Wymiana [rzeczy] (książki,ciuchy, biżu, itp,)

Kończy się związek? Kończy się lato, kończy się kontrakt na wynajem? We wszystkim zmianach towarzyszą nam rzeczy – oddajmy to czego nie potrzebujemy/ wymieńmy się tym co mamy.

Bazarek – robisz coś cudnego za pieniądze – zareklamuj się – sprzedaj.

Kontynuujemy inicjatywę bazarkową – z czasem z małego stoiska zrobimy coś wielkiego. Wykorzystaj bezpieczne środowisko Kooperatywy na przetestowanie swoich pomysłów i zebranie feedbacku.